Вибрации машина, Вибрациони машини за полирање - Qilong
 • banner2.6
 • banner
 • banner3.36

Влажно и суво полирање машина

Нашите полирање машина е погодна за брусење и полирање на разни метални делови со влажно мелење и суво мелење. По полирање, потребно е фен.

 • 3-димензионална Вибрациони завршувањето машина

  3-димензионална Вибрациони завршувањето машина

 • дехидратација Фен

  дехидратација Фен

 • Двојно барел машина за сушење полирање

  Двојно барел машина за сушење полирање

Нови пристигнувања

Во прилог на високи перформанси производи, Qilong обезбедува бесплатна техничка обука, тестирање метал мелење и 24-часовна услуга. Тоа значи дека ние ќе ви овозможи да работат на безбедноста и ефикасно, дури и во екстремни услови.

QILONG БРЕНД ПРОИЗВОДИ

 • DSC_1582
 • DSC_1634
 • DSC_1646

Dongguan Qilong Барел завршувањето машина копродукции, Ltd е еден од водечките професионални производител во Кина, која е специјализирана за проектирање и производство на разни 3-димензионална вибрационен завршна обработка, висока ефикасност хоризонтална вибрационен завршна обработка, центрифугални голема брзина и завршна обработка, со можност за завртување високо- брзина вибрационен завршна обработка, со голема брзина дехидрација машини и шестоаголни (октогонална) цилиндричен брусилки, исто така, маркетинг различни мелење камења и агенти.

Нашите производи се главно се користи за закосување, deburring и полирање на цинк, алуминиум, бакар, железо, не'рѓосувачки челик и магнезиумски легури материјали ...

Имаме 30 години искуство во развој на производи и производство. Усвојување на Тајван вибрира моторни и висок квалитет на пролетта и увоз СТП лепило поставата.

функција Производи

Пријавите за завршувањето нашата машина се неограничени. Тука ќе ги видите галерија на слики и видео клипови да се најде инспирација за следната својата работа.